close
رزرو هتل

رمان موج آتش-رمان جدید و بسیار زیبای موج آتش

رمان موج آتش-رمان جدید و بسیار زیبای موج آتش

تبلیغات

تعرفه تبلیغات
تعرفه تبلیغاتتعرفه تبلیغات

شمـا میتوانیــد برای دیافت آخرین مطالب و آگاهی از آخریـن اخبــار موزیـک در ایمیـــل خـود در خبــرنامـه ثـبت نـام کنــید

تــــــــکـــــــ جــــــــــم

♦ سئو شده توسط : تــــم میکـــر ♦


آخرین ارسال های انجمن

سلام دوستان عزیز

تصمیم داریم از امروز جدیدترین رمان های عاشقانه,عارفانه و.. نیز در پورتال تک جم براتون قرار بدیم..

قلبامیدوارم که از این رمان ها لذت ببرید..قلب

****


تجربه هایی که از طوفان پیدا کردم حتما باعث میشه که بتونم موج آتش رو بهتر بنویسم و مطمئن باشید بهتر از طوفان پیش میره..

بازم تاکید میکنم حال و هوا و فضای داستان از ابتدا به یک گونه است و در میانه های داستان کمی عوض میشه و سیر طنز تری به خودش میگیره اما بعد از اتفاقی دوباره به فضای اول داستان برمیگرده..

داستان از زبون پسر و دختر داستان هست که بیشتر احتمالا از زبون پسر داستان بنویسم..

نکته مهم که من توی داستانم خباثت.. سنگدلی.. غم.. شادی.. طنز مفرت.. عشق ناب و ماورایی و خیلی چیزای دیگه به کار میبرم..

و اما آخرین نکته که بازم تاکید می کنم من به اعتبار و اعتماد شماست که این داستان رو مینویسم و امیدوارم به من اعتماد کنید..

به امید خدا شروع میکنم....

جلد این رمان:

 

 

اینم خلاصه ای از داستان:

تصمیمش رو گرفته بود ...

ولی قبل از اینکه تصمیمش رو عملی کنه ؛

 کبریتی زد ،

صدای روشن شدن گوشش رو پر کرد و بوی گوگرد مشامش رو..

در افکار خودش بود که نگاهش بر چوب کبریت لاغر اندامی لغزید که آتش از سرش به جونش افتاده بود و هر لحظه به انگشتهاش نزدیک می شد ...

به خودش گفت مشکلی نیست و تکرار کرد :

من مقاومت می کنم ... مقاومت می کنم ... مقاومت می ...

ناگهان فریادی کشید و چوب کبریت رو بر زمین انداخت ...

Www.TakGem.ir

 

 

 

-: نتیجه اینکه شرایط جهل و بدتر از آن سوء استفادة صاحبان قدرت از جهلِ مردم از یکسو و ابزار قدرت کردن عالم فکر و اندیشه  مهمترین و اصلی‌ترین دلیلی هست  که فلسفه در قرون وسطا با وجود استعداد بی‌نظیرِ آن برای نظام‌بخشی به تفکر عقلانی هرگز نتوانست خودش رو  به ساحت‌هایی که امروزه به نام علم می‌شناسیم نزدیک کنه.. خسته نباشید مبحث امروز تموم شد.. میتونید برید..

همگی از جامون بلند شدیم.. سریعتر از همه وسایلمو جمع کردم و بدون توجه به رایان از کلاس خارج شدم.. بازم مثل همیشه اولین نفری بودم که از کلاس خارج میشدم.. صدای رایان رو که از پشت سر صدام می کرد شنیدم:

-: صبر کن بابا.. جت دیگه روش سفید شده..

www.Takgem.ir

مطمئن بودم که اگر صبر نکنم تا حیاط دانشگاه صدام میزنه.. با بی حوصلگی ایستادم تا رایان کنارم قرار گرفت.. نگاهش کردم و گفتم:

-: چی میگی؟

-: باز دوباره شازده تعطیلی بهش خورده میخواد دودر کنه..؟ عمرا بذارم تنهایی از اینجا جم بخوری..

از کنارش رد شدم و به طرف در خروجی سالن دانشگاه رفتم.. بازم صدای رایان از پشت سرم اومد:

-: اصلا آدم دوستی مثل تو داشته باشه بهتره بره بمیره..

اهمیتی به حرفش ندادم و راه خودمو در پیش گرفتم.. میدونستم رایان آدمی نیست که با این حرفام برنجه.. اون تنها کسی بود که با اخلاقم آشنایی داشت و از رفتارم رنجیده خاطر نمیشد.. اما امروز از روزهایی بود که حالم دست خودم نبود.. تنها چیزی که میفهمیدم این بود که نیاز به آرامش داشتم.. اینکه برای چند روز.. فقط چند روز از خودم دور باشم.

ایستادم و به سمت رایان برگشتم.. به خاطر پیروزیش برای ایستادنم لبخندی زد و گفت:

-: خب کجا بریم این چند روز تعطیلی..؟

-: بریم نه برم..

-: بابا خیلی باحالی این روی خوبت تا حالا کجا بوده..؟

-: همین الان بروزش دادم..

-: خب حالا کجا برم؟.. پس حداقل سویچ ماشینتو بده که بدون اون اصلا صفا نداره ویلات..

-: خواب دیدی خیر باشه.. کی گفته تو باید بری اونجا؟

-: الان خودت گفتی..

-: من؟.. کی گفتم؟

-: خودت گفتی بریم نه برم..

-: اونو که خودمو گفتم.. شمام تشریف میبری خونه ور دل مامانت..

-: بازم دیوونه شدی نه؟.. زده به سرت.. میخوای بری مثل اون دفعه یه بلایی سر خودت بیاری و بعدم هیچکس نفهمه.. اون دفعه من جونتو نجات دادم این دفعه کی میخواد به دادت برسه..

بدون جواب دادن بهش راهمو گرفتم و از سالن خارج شدم.. داخل حیاط دانشگاه که شدم به سمت ماشینم رفتم.. از دور چندتا دخترو دیدم که توی فاصله نزدیکی از ماشینم ایستاده بودن و با هم حرف میزدند.. منتظر اتفاق هر روزه بودم که افتاد.. از بین بقیه دخترا سرشو بلند کرد و وقتی نگاهش به من افتاد لبخند بلند بالایی زد و دستشو برام تکون داد.

بدون اعتنا به طرف ماشینم رفتم و درشو باز کردم.. به دنبالم تا کنار ماشین اومد ولی من سریعتر از اون ماشینو روشن کردم و از حیاط دانشگاه خارج شدم.. گوشیم مدام زنگ میخورد اما چون میدونستم رایان زنگ میزنه جواب ندادم.

جاده خلوت تر از اون چیزی بود که فکرشو می کردم.. هر چقدر جلوتر می رفتم هوا سردتر و گرفته تر میشد.. قطرات بارون به آرومی روی شیشه های ماشین می لغزید..

دستمو به آرومی از شیشه ماشین بیرون بردم.. قطرات کم و درشت بارون مثل شلاق به دستم برخورد می کردند.. گوشی موبایلم که داخل جیبم بود مدام زنگ میخورد و تمرکزم رو می گرفت.. اما جوابی ندادم و به رانندگی ادامه دادم.. تنهایی رو به همه چیز ترجیح میدادم.. دور بودن از همه برای من جذابترین چیز زندگیم بودی.. زندگی که هیچ جذابیت و تازگی نداشت تنهایی براش جذاب ترین چیزه.

ماشین رو جلوی در ویلا پارک کردم و پیاده شدم.. هیچ چیزی همراه خودم نیاورده بودم.. میخواستم از همه چیز حتی وسایل خودم دور باشم.. صدای امواج دریا صدای همیشگی اینجا بود.. صدایی که خاطرات کهنه رو برام تازه می کرد.

سرمو که چرخوندم نگاهم به ویلای کناری افتاد.. مثل همیشه تاریک و سوت و کور بود.. خاطره هایی از این ویلا توی ذهنم بود که هیچ وقت حاضر نبودم فراموششون کنم.. کلید درو بیرون آوردم و در حیاط رو باز کردم.. از ورودی سنگفرشی ویلا عبور کردم و داخل سالن ویلا شدم.. سرمای سالن اولین چیزی بود که احساس کردم.. به خاطر هوای بارونی بیرون نور کمی به داخل می تابید.. به سمت پریز رفتم و همه چراغ هارو روشن کردم.. پکیج و شومینه رو هم برای گرم شدن ویلا روشن کردم..

خیلی زود محیط داخل گرم شد.. چند ساعتی از ورودم به ویلا گذشته بود که موبایلم دوباره زنگ خورد.. به طرفش رفتم و بدون دیدن نام یا شماره طرف مقابل خاموشش کردم.. سرم به شدت به درد اومده بود و قهوه تنها چیزی بود که بهش عادت کرده بودم.

با خوردنش کمی از سردردم کم شد.. به طرف پنجره رفتم و بازش کردم.. با اینکه سرما به داخل میومد اما برای من لذت بخش بود.. نگاهمو به دریا دوخته بودم که موج هاش مثل همیشه در تلاطم بودن.. با این که سر دردم کم شده بود اما هنوز احساس آرامش نداشتم.. طوری به اینجا و دریا وابسته بودم که بعد از یک ماه دوری احساس تشنگی می کردم.. از ویلا خارج شدم و خودمو به دریا رسوندم.. کفش هامو و به همراه جوراب هام درآوردم و آروم جلو رفتم.. پام که خنکی آب رو احساس کرد بیشتر جلو رفتم.. موج های دریا با برخورد به پام عقب می رفتن.. انگار که میخواستن منم همراهشون کشیده بشم.. دستامو از هم باز کردم و به طرف دریا جلو رفتم.. دفعه قبل هم داشتم همین کارو می کردم که رایان از راه رسید و با تصور این که قصد خود کشی داشتم بیرونم کشید.
اما این بار حاضر نبودم به این زودی بیرون بیام.. انقدر جلو رفتم که آب تا روی سینه ام رسیده بود.. حتی از خالی شدن زیر پام هم ترسی نداشتم.. کمی آروم شده بودم اما هنوز چیزی کم داشتم.. چیزی که از دریا خیلی فاصله داشت.. جایی که تنها فرد باقی مونده از زندگیمو توی خودش جا داده.. جایی که با دیدنش آرامشم کامل می شد.

هنوزم بارون ادامه داشت و حتی شدیدتر هم میشد.. از آب بیرون اومدم و به طرف ویلا رفتم.. بعد از عوض کردن لباسم از ویلا بیرون زدم و رفتم به سمت جایی که از حرارت درونم کم میشد..

از کنار سنگ های خیس خورده عبور کردم.. سنگش انتهای قبرستون و بالاتر از همه قرار داشت.. با قدم های آروم خودمو به سنگ قبرش رسوندم و روی دو پام نشستم.. بارونی که باریده بود خاک های روی سنگ رو تبدیل به گل کرده بود.. هنوزم با گذشت یک سال صدای لا اله الا الله و شیون و گریه رو میشنوم.. صداهایی که تموم این یک سال عذاب روزها و کابوس شب هام شده بود.. چشمم روی نوشته های روی قبر لغزید.. ایلیا رستگار فرزند مهران.. متولد 20 شهریور هزار و سیصد و هفتاد و یک.. وفات یازده آبان هزار و سیصد و نود..

-: خیلی نامردی رفیق.. حتما الان از همیشه راحت تری.. آروم و آسوده خوابیدی و نمیدونی اینجا چه خبره.. نمیدونم شایدم بدونی اما دستت از این دنیا کوتاهه.. گفتیم وقتی با همیم تنهایی هامون برطرف میشه ولی حالا هم تو تنهایی و هم من..

خیلی وقت بود چشمه اشکم خشکیده بود.. حتی حوصله و توان گریه کردن نداشتم.. از هر چی گریه و بغض بود متنفر بودم.. از ریختن اشک برای این دنیا بیزار بودم.. از صدای خط ترمز و رنگ خون متنفر بودم.. از آورگی و بی کسی متنفر بودم و خودمو توش غرق کرده بودم.. چاره ای جز زندگی کردن نداشتم.. نه اهل خودکشی بودم و نه اهل شاد بودن.. پس به زندگی مرده و بی روح خودم ادامه میدم.

هر لحظه به شدت بارون اضافه میشد.. نگاه آخرمو به سنگ سردش انداختم و از جام بلند شدم.. راه برگشت به ویلا رو در پیش گرفتم.. احتمال میدادم امروز یه سرماخوردگی حسابی بیاد سراغم.. سرما تا مغز استخونم نفوذ کرده بود..

به در ویلا که رسیدم متوجه ماشین سفیدی شدم.. شباهت زیادی به ماشین مهرنوش داشت.. شکی که کرده بودم کم کم داشت به یقین تبدیل میشد.. با سرعت بیشتری در ویلا رو باز کردم و داخل شدم.. در سالن رو که باز کردم دهانم از تعجب باز موند..

مهرنوش با تی شرت قرمز و شلوار جین جذب روی مبل نشسته بود.. یه پاشو روی پای دیگرش انداخته بود و لبخند جذابش رو به من نشون داد که دندون های سفیدش ردیف شدن.. نمیدونم این چه حکمتی بود که خدا برترین زیبایی هاشو درون این دختر قرار داده بود.. چشمای آبی وحشیش برق میزد.. حتی لب های برجسته اش هم توی صورتش جلوه خاصی داشت.. تنها چیزی که برای من مبهم بود این بود که چرا این دختر دنبال من بود و برای یه لحظه توجه من همه کار می کرد.. با این که نمیتونستم از صورتش نگاهمو بگیرم اما اخم بزرگی روی صورتم نشوندم و با عصبانیت داخل شدم.. از روی مبل بلند شد و با همون لبخند دلرباش گفت:

-: سلام..

محو خونسردی و صمیمیت کلامش شده بودم ولی خودمو نباختم.. با دندون های کلید شده ای که از عصبانیت روی هم ساییده میشد گفتم:

-: تو اینجا چیکار میکنی؟

کمی ترس توی چشماش مشخص شد ولی شد ولی به حالت قبلی خودش برگشت و گفت:

-: با سرعت از دانشگاه بیرون اومدی گفتم حتما یه اتفاقی افتاده.. به خاطر همین اومدم اینجا..

-: چطوری اومدی تو؟.. هه حتما از بالای دیوار پریدی..

لبخندش محو شد و با نگاه سرگردونی داخل چشمامو نگاه می کرد.. انگار میخواست چیزی پیدا کنه.. ولی انگار که از گشتن نا امید شده باشه.. سرشو زیر انداخت و گفت:

-: نه.. رایان کلید ویلا رو بهم داد..

این لحن و کلام خجالتی از مهرنوش سر و زبون دار بعید بود.. شایدم همه این ها برای گول زدن من بود.. ولی من محال بود گول رفتار متناقضشو بخورم.. اخممو بیشتر کردم و رو به مهرنوش گفتم:

-: برای چی اومدی؟

سرشو بالا کرد و دوباره همون لبخند مخصوصشو نشونم داد و گفت:

-: اومدم که تنها نباشی.. رایان گفت تنهایی منم کلید و آدرسو گرفتم و اومدم..

-: بیخود..

چنان دادی زدم که چشماشو بست و دوباره باز کرد..

-: من اگر میخواستم تنها نباشم میتونستم رایان یا هزار تا لشکر دنبال خودم راه بندازم.. هیچ نیازیم به تو نیست..

در خروجی سالن رو نشونش دادم و گفتم:

-: به سلامت..

یه قدم جلو گذاشت و جلوتر اومد.. بوی عطری که زده بود بیشتر از قبل داخل بینیم پیچید.. حتی بوی عطرشم مست کننده بود.. توی چشمام خیره شد و گفت:

-: ولی رایان گفت اینجا مراقبت باشم.. چرا لجبازی می کنی؟

پس رایان برای من بادیگارد فرستاده بود.. به صورتش نگاه دقیق تری انداختم و دوباره روی چشماش مکث کردم.. من هیچ علاقه ای به این همه زیبایی نداشتم.. وقتی هزارتا چشم دنبال زیبایی هاش هست نمیتونستم علاقه ای به وجود بیارم.. اونم همچین دختری که به راحتی پا به هر خونه ای میذاره.. گفتم:

-: من به هیچ مراقبتی نیاز ندارم.. برو بیرون..

-: ولی من اومدم اینجا که پیشت باشم..

-: من به هیچ مراقبتی نیاز ندارم.. بهت گفتم از اینجا برو بیرون..

صدام به قدری بلند و پرخاش گرانه بود که اخم کرد.. به طرف مبل ها رفت و لباساشو از روی مبل برداشت و تنش کرد.. به سمت من اومد و گفت :

-: چرا میخوای انقدر تنها باشی؟.. باورم نمیشه که نمیخوای هیچ کس کنارت باشه..

-: من نیازی به باور تو ندارم.. دیگه هم دور و بر من پیدات نشه..

-: خیلی سر تقی برسام..

اینو گفت و با باز کردن در سالن خارج شد.. به طرف در رفتم و بازش کردم.. مهرنوش داشت از پله های زیاد جلوی در پایین می رفت که صداش زدم:

-: مهرنوش..

با ذوق و کمی لبخند به سمتم برگشت که با حرفم لبخندش محو شد..

-: کلید..

با تعجب و حالت سوالی نگاهم می کرد.. خیلی زود به خودش اومد و کلید رو از جیب پالتوش بیرون آورد و به سمتم پرتاب کرد و منم توی هوا گرفتمش.. از همون فاصله پوزخندی زد و از ویلا خارج شد..

پوفی کشیدم و داخل سالن شدم.. گوشیو برداشتم و شماره رایان رو گرفتم که بعد از چند بوق جواب داد:

-: الو..

-: تو مهرنوش رو فرستادی اینجا؟

-: علیک سلام..

-: با توام رایان.. میگم مهرنوش رو تو فرستادی؟

-: مهرنوش؟.. مهرنوش دیگه کدوم خریه؟

-: همون خری که جنابالی برای بادیگاردی من فرستادی..

-: بادی بیلدینگ؟.. بادی بیلدینگ دیگه چیه؟

-: رایـــــــــــــان..

-: باشه بابا.. چرا داد میزنی گوشم کر شد.. آره من فرستادمش خیالیه؟

-: من اگر نیاز به همراه داشتم تورو با خودم میاوردم.. اینو برای چی فرستادی؟

-: خاک تو سرت کنن بی لیاقت.. همه پسرای دانشگاه دنبال این دختره مهرنوشن ولی اون بهشون محل خرم نمیذاره.. اون موقع با پای خودش میاد طرف تو توهم پسش میزنی.. به خدا خیلی خری..

-: اگه همه دنبالشن تو چرا دنبالش نیستی..؟

-: منم مثل بقیه خرا.. بهم محل نمیذاره.. یعنی اگر یه دختر توی زمین باشه که هیچ عیب و ایرادی از همه نظر نداشته باشه همینه .. منم گفتم تو از این خریتت دست برداری برای همین کلید ویلارو بهش دادم.. حالا کجا هست؟.. حتما روبروت نشسته و تو هم داری بهش لبخند دلگشا میزنی..

-: بیرونش کردم..

-: چـــــــی..؟

-: گفتم از ویلا بیرونش کردم..

-: به خدا خیلی احمقی.. اگه دیگه طرفت بیاد.. من گفتم  دوباره میزنه به سرت.. میری سر خاک ایلیا و یه بلایی سر خودت میاری.. واسه همین فرستادمش باهاش سرگرم شی..

-: رایان حرف زدن با تو وقت تلف کردنه..

-: نه این که من بیکارم با تو حرف بزنم.. این همه تحقیق و بدبختی داریم.. آقا گذاشته رفته شمال.. تو هم برو به اون همه کار مهمی که داری برس وقتت داره تلف میشه..

بدون حرف دیگه ای گوشیو قطع کرد.. همینو کم داشتم.. باید منت رایان هم بکشم.. پوفی کشیدم و خواستم گشیو روی میز بذارم که دوباره زنگ خورد.. ای کاش همونطور خاموش گذاشته بودمش.

با خیال این که رایان تماس گرفته گوشیو برداشتم ولی با دیدن اسم مادرم مکث کردم.. بعد از چند ثانیه گزینه  سبز رنگ تماس رو لمس کردم..

-: بله..

-: سلام.. کجایی برسام؟

-: شمالم..

-: از ظهر تا حالا دلشوره گرفتم.. خونه که نیومدی زنگ زدم به رایان که اونم برنداشت.. چرا هیچ وقت یه خبری نمیدی؟.. سر خود پا میشی هر جا دوست داری میری مارو هم به دلشوره میندازی.. دیگه از جون اون ویلا چی میخوای..؟

-: دقیقا چند نفر دلشوره گرفتن؟.. لابد آیسان و بابا هم دلشوره گرفتن..

-: خب این چه حرفیه که تو میزنی معلومه بابات نگرانت میشه..

-: بابا جز خودش نگران هیچکس نمیشه.. تمام نگرانیش برای کارشه و شهرتش..

-: چرا اینطور فکر میکنی؟.. بابات همیشه به اطرافیاش بها میده.. مخصوصا الان..

-: این نگرانیش یک سال پیش کجا بود؟.. حالا که ایلیا مرده به فکر نگرانی افتاده.. که به اطرافیاش بها بده..

-: پسرم این بحث همیشگی ماست.. اصلا فراموشش کن.. من برای کار دیگه ای بهت زنگ زدم..

-: چه کاری؟.. باز دوباره آیسان یه گندی زده؟

-: نه برسام.. اون دوست باباتو میشناسی که خارجه؟.. همونی که الان کاناداست..

-: آره.. همونی که هشت سال پیش رفت؟

-: آره.. یادت میاد؟.. قراره برگرده..

-: هه چی شده بعد از این همه سال یاد کشورش افتاده..

-: کارش اونجا تموم شده.. قراره فردا بیان.. چون خونه و کارشون کامل درست نشه میان خونه ما چند وقت مهمون باشن..

-: خب من چکار کنم..؟

-: زشته بیان و ببینن کسی اینجا نیست.. آیسانم که با دوستاش رفته کیش.. تو هم که اونجایی.. بابات سفارش کرده بهت بگم بیای اینجا..

-: آخه بودن من چه فایده ای داره؟

-: یعنی چی؟.. خیر سرمون بچه بزرگ کردیم.. هر کدومشون یه طرفه..

-: آیدان که هست..

-: تو یه بچه هفت ساله رو بزرگ حساب میکنی؟.. به جز بابات باید یه مرد بزرگ تو خونه باشه..

-: مگه وزیری چیزی شده اونور آب که حالا انقدر ارج و قرب داره؟.. من اومدم اینجا تعطیلاتمو بگذرونم.. تا آخرشم اینجا میمونم..

-: باشه.. منم که مادرتم هیچ اهمیتی ندارم.. هیچکدومتون واسه من ارزش قائل نیست.. چقدر به آیسان گفتم نرو بابات بفهمه میگه تقصیر منه ولی کو گوش شنوا.. آخرش همین آیدان برام میمونه..

هیچ جوابی ندادم که گفت:

-: پسرم حداقل مواظب خودت باش..

خواستم خداحافظی کنم که گوشیو قطع کرد.. اینم از مامانم.. امروز چه روز گندی بود.. به خاطر حرف های اخر مادرم کمی ناراحت شدم.. نباید اینطور باهاش حرف میزدم ولی دست خودم نبود.. بین رفتن و نرفتن دو دل بودم..

هوا تاریک شده بود و سالن هم تاریک بود.. حوصله روشن کردن برقا رو نداشتم.. راهی اتاق طبقه بالا شدم و درو پشت سرم بستم.. فضای اتاق تاریک تاریک بود و فقط صدای برخورد قطرات بارون به شیشه اتاق میومد.. حتی حوصله خوردن چیزی رو نداشتم.. روی تخت دراز کشیدم و اصلا نفهمیدم کی خوابم برد..

داخل خونه خودمون بودم.. هیچ کس داخلش نبود.. خواستم بقیه رو صدا بزنم اما هیچ صدایی از گلوم خارج نشد.. تلاش بیشتری کردم اما بی فایده بود.. هیچ نوری داخل خونه نبود.. چند قدم که برداشتم دیدم ایلیا غرق خون وسط هال افتاده و یه نفر با چوب خونی بالای سرش ایستاده.

www.Takgem.ir

به سمت ایلیا رفتم و بالای سرش نشستم.. قدرت حرف زدن نداشتم و فقط تکونش دادم که خون بیشتری ازش رفت.. به کسی که بالای سرش بود نگاه کردم.. بابا بود که صورتش غرق عرق بود.. صدای شکستن شیشه از پشت سر بابا اومد.

به پشت سرش که نگاه کردم دیدم مهرنوش داره شیشه در ورودی رو میشکنه.. یه کسی از پشت سرم بازومو کشید و گفت:

-: بیا بریم..

سرمو برگردوندم.. یه دختر بود که صورتش توی تاریکی رفته بود.. دوباره گفت:

-: چرا منتظری؟.. زود باش باید بریم.. اینجا خطرناکه..

 قبل از این که بخوام بلند شم مهرنوش داخل اومد و با چند تا شیشه خورده روی صورتم خراش انداخت..

چشمامو با سوزش شدیدی باز کردم.. نور آفتاب مستقیم توی چشمم بود.. از جام بلند شدم و پرده اتاق رو کشیدم.. چه خواب خسته کننده ای دیده بودم.. نگاهی به لباسام که هنوز از دیروز تنم بود انداختم.. با همون لباس های چروکیده از اتاق بیرون اومدم.. چشمم به گوشی روی میز افتاد.. برش داشتم که دیدم چند تا میس کال از مامان و بابا افتاده..

حتما ازم میخوان که برگردم تهران.. بی خیال شدم و گوشیو روی میز گذاشتم.. در یخچال رو که باز کردم خالی بود و هیچ چیزی برای خوردن نداشت.. دکی دلمونو به چی خوش کردیم.. معده ام به قار و قور افتاده بود.. مجبور شدم که برای خرید بزنم بیرون.. سوویچ ماشین رو برداشتم و از ویلا خارج شدم..

مهتا

با دقت و کنجکاوی به همه جای فرودگاه نگاه می کردم.. از مرد و زن و کوچیک و بزرگ گرفته تا بیلبردها و تبلیغات.. انگار همه چیز برام تازگی داشت.. نگاهی به مهداد انداختم که دیدم اونم مثل من با تعجب به همه جا نگاه میکنه.. خوب حق داشت چون فقط دو سالش بود که از ایران رفتیم و هیچ چیز از اینجا به یاد نداره.

دسته چمدون هامون رو گرفته بودیم و داشتیم به سمت در خروجی فرودگاه می رفتیم.. از درش که خارج شدیم منتظر پیدا شدن دوست بابا شدیم که بالاخره اومد.. به همراه زنش و یه دختر کوچیک اومده بود.. جلو رفتیم باهاشون حسابی سلام علیک کردیم.. خودش که تغییر چندانی نکرده بود ولی آفرین خانوم مسن تر شده بود.

مثل همیشه که به هم رسیدیم هر کدوم شروع به به به و چه چه درباره بچه ها کردن.. مامان و بابا از بچه کوچک همراه اونها تعریف می کردن که بعد متوجه شدیم آیدان اسمشه.. خیلی با نمک و سرخ و سفید بود.. موهاشو دو قسمت کرده بود و بافته بود.. آقای اعتمادی و آفرین خانومم که از من و مهداد تعریف می کردن و ماشالا و ایشالا به نافمون میبستن.

دیگه داشت اعصابم به هم میریخت که بالاخره به سمت ماشین راه افتادیم.. نگاهم که به ماشین افتاد شستم خبر دار شد که باید با چه مشقتی داخل ماشین بشینیم.. با کلی زور و زحمت جا شدیم که ماشین به حرکت دراومد.. آخه مجبور نبودن که همشون بیان.. حالا خوبه با دو تا بچه دیگه اشون نیومدن وگر نه میترکیدیم.. خب شایدم با خودشون یه ماشین دیگه میاوردن.

داشتم تو ذهنم با خودم بحث می کردم که آفرین خانوم روبه مامانم گفت:

-: خب مرضیه جون چیکارا می کردین؟.. راحت بودین اونجا؟

مامانم لبخندی زد و گفت:

-: راستش خب زندگی کردن تو یه مملکت غریب خیلی سخته.. هیچ کجا وطن خود آدم نمیشه.. همش احساس میکردیم که مستاجریم اونجا..

-: خوب آره.. حالا اونورا چجوری زندگی میکنن مگه..

دیگه به حرفای دیگه اشون گوش ندادم و سرمو چرخوندم.. حوصله این حرفای زنونه رو نداشتم.. نگاهمو از پنجره ماشین به بیرون دوختم و مشغول دیدن خیابونا و مردم شدم.. بارون نم نم می بارید.. این موقع هوای کانادا آفتابی و گرم بود اما اینجا ابری و بارونی.. همین تفاوت ها باعث شده بود انقدر مشتاق برگشتن باشم.. مهداد که کنار دستم نشسته بود و تقریبا له شده بود گفت:

-: مهتا..

-: بله..

-: تو هنوزم اینجارو خوب بلدی..؟

-: آره.. هنوزم تهرانو مثل کف دست بلدم.. حتی شیرازو..

-: من دلم میخواد بیشتر اینجارو ببینم.. یه روز باید منو ببری بیرون..

آیدان که اون سمت روی پای مادرش نشسته بود گفت:

-: منم همه جارو بلدم.. منم نشونتون میدم..

-: تو همه جارو بلدی کوچولو؟.. یعنی اگه هر جا بگم مارو میبری؟

-: آره.. تازشم من خودم میرم مدرسه میام..

-: آفرین.. حالا کلاس چندم هستی؟

-: کلاس اولم..

بچه با نمکی بود و با لحن کودکانه قشنگی حرف میزد.. یادش به خیر.. منم قبلا وقتی به سنش بودم مثل اون حرف میزدم.. مهداد سرشو چرخوند رو به پنجره و زمزمه وار گفت:

-: نیم وجبی..

-: من هیچم نیم وجب نیستم.. من خودمو وجب کردم.. چهار وجبم..

مهداد سرشو برگردوند و رو به آیدان گفت:

-: من با تو نبودم..

-: پس با کی بودی؟

-: با خودم بودم..

-: تو هم نیم وجب نیستی.. دو وجب از من بیشتری..

من و مهداد به خنده افتادیم.. آقای اعتمادی داخل کوچه ای پیچید و جلوی یه خونه بزرگ نگهداشت.. تا در ماشینو باز کردیم مهداد به بیرون پرتاب شد.. خنده کوتاهی کردم و پیاده شدم.. مهداد لباساشو مرتب کرد و تک سرفه ای کرد.. با کلی تعارف در خونه رو باز کردن و اول ما داخل شدیم.. یه حیاط بزرگ داشتن که یه گلخونه سمت چپش بود..

داخل خود خونه شدی و روی مبل ها نشستیم.. خونه قدیمی که داشتن و ما دیده بودیمش نبود.. حتما توی این چند سال عوضش کرده بودن.. خونه شیک و بزرگی بود.. البته چیزی از خونه خودمون توی کانادا کم نداشت اما سبک ایرانی کجا سبک معماری کانادا کجا.. خونه جدیدمون هم باید به همین شکل باشه.. قرار بود مدتی همینجا بمونیم تا بابا کارای خرید خونه و بقیه چیزارو انجام بده..

همه روی مبل ها نشسته بودن و با هم صحبت می کردن ولی من به وسایل خونه نگاه میکردم که چشمم خورد به قاب عکس های روی دیوار.. یه دختر و پسر جوون ایستاده بودن و آیدان جلوشون ایستاده بود.. جلوتر که رفتم بیشتر دقت کردم.. دختر جوون که مشخص بودکیه.. کسی جز آیسان نمیتونست باشه چون حتی توی عکسم با غرور ایستاده بود.. ولی پسر کناریش حتی از آیسانم آشنا تر بود.. صورتش و قیافه اش هیچ تغییری نکرده بود.. فقط مردتر و بلند قد تر شده بود..

از کنار عکس فاصله گرفتم و به بقیه وسایل هم نگاه کردم.. دیگه وقتش بود برم بشینم چون آفرین جون زیر چشمی به من نگاه می کرد.. حتما می ترسید چندتا از وسیله های خونه اشو بخورم.. خودم از تصورم خنده ام گرفت.. دستمو جلوی دهنم گرفتم تا خنده ام مشخص نشده.. برگشتم و کنار مامان نشستم..

تا نشستم آفرین جون شروع کرد به پرسیدن سوال ازم.. که تا کجا درس خوندم و چی کار میکنم و از این حرفا.. حتما میخواست بدونه که دخترش هم چیزی از من کم داره یا نه.. از درسم و دانشگاه پرسید که گفتم:

-: یه نامه انتقالی از کانادا گرفتم تا توی یکی از دانشگاه های همینجا درسمو بخونم.. حالا چند وقت دیگه تا قبل از تمومی تعطیلات باید برم برای دادن نامه..

-: چه خوب.. حالا چی میخونی؟

-: معماری بنیادی.. البته معادل فارسی رشته اش میشه این..

آخرشم که دست از سوال کردن برداشت مامان از آفرین خانوم پرسید:

-: بچه ها کجان؟.. حتما باید خیلی بزرگ شده باشن.. نکنه آیسان ازدواج کرده و مارو خبر نکردی؟

آفرین خانوم در جوابش گفت:

-: نه بابا آیسان که هنوز نوزده سالشه ولی از طرف دانشگاه بردنشون اردو.. مدیریت میخونه.. درساشم بچم خیلی سخته..

آره تا اونجا که من میدونم مدیریت آب خوردنه.. حدس میزنم الان در حال خوش گذرونی باشه خانوم.. ولی خیلی دلم میخواد بعد از این همه سال ببینمش.. به هر حال هم بازی بچگی هام بوده..

مامانم دوباره پرسید:

-: پس آقا برسام کجاست.. براش آستین بالا نزدین؟

-: نه انقدر زودپسند نیست.. الانم با چندتا از دوستاش رفتن کارای تحقیقی دانشگاهشون رو انجام بدن.. فعلا داره توی رشته عمران تحصیل میکنه..

چه جالب.. جون میده واسه یه کل کل حسابی.. توی کانادا هم ما همیشه با بچه های رشته عمران رقابت و کل کل داشتیم.. تقریبا دو تا رشته توی یه زمینه ان ولی خب متضاد هم.. دقیق نمیدونم درس عمران و معماری توی دانشگاه های ایران چطوریه اما حداقل میدونم که بینشون همیشه بحث هست..

مامانم و آفرین جون رفتن توی آشپزخونه تا برای شام یه چیزی آماده کنن.. منم بلند شدم تا دنبالشون برم که مهداد با چشم و ابرو بهم اشاره کرد.. نگاه کردم که دیدم بابا و آقای اعتمادی در حال حرف زدنن.. سرمو تکون دادم که چیه.. مهداد خیلی مظلوم نگاهم کرد و از جاش بلند شد.. اومد کنارم نشست و گفت:

-: کجا داری میری؟

-: میرم توی آشپزخونه به مامان اینا کمک کنم.. چیزی میخوای؟

-: من اینجا تنها میمونم.. خب خجالت میکشم..

-: بابا که اینجا هست..

-: اونا که دارن با هم حرف میزنن..

بهشون نگاه کردم که دیدم انقدر گرم صحبت شدن که متوجه هیچ نیستن.. سرمو چرخوندم که دیدم آیدان روی مبل نشسته و سرشو پایین انداخته.. با مظلومیت خاصی نشسته بود و به زمین نگاه می کرد.. انگار اونم تنها مونده بود..

-: خب برو با این آیدان بازی کن..

مهداد چشمشاشو تو کاسه چرخوند و گفت:

-: میدونستم الان همینو میگی.. من برم با این دختره لوس بازی کنم؟.. من ده سالمه ها..

-: میخوای بیا بریم تو آشپزخونه؟

-: نه خیر..

-: خب بشین درو دیوارو نگاه کن..

-: چاره دیگه ای ندارم..

لبخندی زدم و از جام بلند شدم.. چاره ای دیگه ای نبود.. فعلا که هیچ مردی به همسن اون توی خونه نبود.. نمیدونم این چند روزه رو چطور میخواستیم تحمل کنیم..

به کمک مامان خیلی زود شام رو اماده کردیم.. بی صبرانه منتظر فردا بودم که هم کارای دانشگاهمو درست کنم هم برم پدیده رو ببینم.. خیلی وقت بود که ندیده بودمش.. توی این چند سال فقط از طریق ایمیل و تلفن با هم ارتباط داشتیم.. با هم قرار گذاشته بودیم تا همدیگه رو ببینیم..

سر میز شام کلی حرف زدیم و بحث کردیم.. بعد از شامم کلی درمورد خاطرات قدیمی حرف زدیم.. بعضی جاهاش که خیلی خنده دار بود و خاطرات با مزه بچگی مون رو تداعی می کرد.. بیشتر اون خاطرات برام یاداوری شد.. چه لحظه ها و روزای خوبی بود.. اما خیلی زود زمان گذشت.. کاش هیچ وقت از اون روزا بیرون نمیومدیم.. ما خودمون نخواستیم که بریم.. باید می رفتیم.. زمان مارو جلو برد در حالی که هیچی نفهمیدیم..

موقع خوابیدن هم مهداد کلی عزا گرفت چون میترسید جدا از بقیه بخوابه.. اما آفرین جون گفت:

بالا یه اتاق هست که آخرین اتاقه و دو نفره است.. بچه ها هم که امشب نمیان هر جا توی هر کدوم از اتاقا خواستین میتونین بخوابین..

ترجیح دادیم که اتاق بزرگتر و دو نفره برای مامان و بابا باشه و من و مهداد هم بعد از شب بخیر رفتیم بالا.. همه که داخل اتاق هاشون شدن من و مهداد موندیم با دو تا اتاق در بسته.. دستمو به سمت دستگیره در اتاق کنار خودم و بازش کردم.. اتاقش خیلی تاریک بود.. مهداد هم در اتاقی که مونده بود رو باز کرد و با نق زدن رفت داخلش.. لزومی هم نداشت که توی یه اتاق تنها باشه و میتونست پییش من باشه ولی مهداد بود دیگه.. 

رفتم داخل اتاق و درشو بستم.. بوی عطر زنونه که اومد فهمیدم باید اتاق آیسان باشه.. بدون این که برق اتاقو روشن کنم.. تخت رو پیدا کردم و خودمو روش انداختم.. چقدر احساس خستگی می کردم.. همه استخون های کمرم صدا میکردن.. آیسان که اینجا نبود من باید به عنوان یه دختر جوون بلند میشدم و ظرف هارو جمع می کردم و میشستم.. انگار نه انگار که ما مهمون بودیم.. ولی همین که این چند روزه رو به ما جا دادن و گذاشتن تا درست شدن کارا اینجا باشیم لطف کردن.. انقدر خسته بودم که نفهمیدم کی خوابم برد..

 

حتما در مورد این رمان نظر خودتون رو بگید در در بهتر شدن فعالیت ما تاثیر بزاره...


تاریخ انتشار : جمعه 19 دي 1393 ساعت: 21:13 | ♥نظرات خود را اینجا ثبت کنید ♥ ()

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در گوگل پلاس اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در یاهو اشتراک گذاری در دیگ اشتراک گذاری در دلی سوز اشتراک گذاری در فرند فید
ارسال به تلگرام

Author :

☼ : 133

موضوع: رمان های جدید , موج آتش 1 ,

بخش نظرات این مطلب
انیس محمودی
این نظر توسط انیس محمودی در تاریخ 1394/6/29 و 9:31 دقیقه ارسال شده است :
شما رمان منو بدون ذکر منبع گذاشتید و یجوری وانمود کردید که رمان از وب خودتونه..خواهشا یا حذفش کنید یا اسم نویسنده و منبع اصلی رو ذکر کنید وگرنه از سمت سایت نودهشتیا اخطار میگیرید
پاسخ : ما نگفتیم این رمان برای ماست..
اصن این رمان چ ارزشی داره که به اسم خودمون بزنیم..
بازدید کننده ها در خواست کردند و ما گذاشتیم..
همین..
موفق باشید..
sayeh
این نظر توسط sayeh در تاریخ 1393/10/20 و 15:52 دقیقه ارسال شده است :
خود رمان رو چجوری دان کنیم ؟؟؟
پاسخ : این رمان پی دی اف نیست که..
بصورت آنلاین باید بخونی..
شما میتونی این رمان رو کپی کنی (با ذکر منبع) در وبلاگ یا در فایل ورد..
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی